Twoja opinia

drukujKampania promocyjna 2009

Koncert w deszczu

06-06-2009

Nawet ulewa nie przeszkodziła uczestnikom czwartkowego (4 czerwca) koncertu na lubelskim Placu Zamkowym. Backbeat i Coma zagrały tam w ramach promocji Europejskiego Funduszu Społecznego. Koncert był także imprezą towarzyszącą obchodom rocznicy upadku komunizmu. W jego trakcie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem "Kapitał Wielkich Możliwości". Jego zwyciężczynią została Monika Woźniak, a nagrodę specjalną otrzymała Magdalena Hurko.

Zanim na Placu Zamkowymzagrały zaproszone zespoły mieszkańcy mogli zapoznać się z ofertą Europejskiego Funduszu Społecznego. Przez kilka godzin nasze punkty informacyjne odwiedziło kilka tysięcy osób.

Katarzyna Szypiło z Wojewódzkiego Urzędu Pracy opowiada jakie wsparcie można uzyskać w ramach Priorytetu VI PO KL

Oprócz informacji, odwiedzający otrzymywali materiały i drobne upominki

Najmłodsi goście punktów informacyjnych otrzymali specjalnie dla nich przygotowane opaski odblaskowe

Na rozgrzewkę zagrał lubelski zespół Backbeat

Na Placu Zamkowym zebało się kilka tysięcy ludzi

O niespodziankę dla widzów postarał się Marek Flasiński, członek zarządu Województwa Lubelskiego, Który przebrany w czarną pelerynę i stylowy cylinder, niemal jak czarnoksiężnik przypomniał wszystkich o cudzie jaki zdarzył się 4 czerwca 1989 roku. Nie zapomniał jednak o podstawowym powodzie czwartkowego spotkania - ofercie jaką dla mieszkańców regionu ma Europejski Fundusz Społeczny. To on w towarzystwie Iwony Nakielskiej, dyrektor Departamentu EFS w Urzędzie Marszałkowskim (pierwsza z lewej) wręczył nagrody w konkursie plastycznym "Kapitał Wielkich Możliwości". Główną pani Monice Woźniak (pierwsza z prawej) i specjalną pani Magdalenie Hurko (przyjmuje gratulacje). 

Zwycięski projekt Moniki Woźniak. Nagrodą (poza upominkami EFS) jest wykonanie billboardów wg.jej projektu i umieszczenie ich w: Lublinie, Chełmie, Białej Podlace, Zamościu i jej rodzinnym Kraśniku.

Cykl fotografii zaproponowany przez Magdalenę Hurko znalazł uznanie Agencji Vena Art, która ufundowała autorce miesięczną praktykę.

Po wręczeniu nagród na scenę weszła Coma. O tym,że to naprawdę jeden z najpopularniejszych dzisiaj zespołów rockowych można się było dokładnie przekonać kiedy nad Plac Zamowy nadciągnęły czarne chmury, a potem runęła ulewa. Pomimo przenikliwego zimna prawie nikt nie opuścił widowni. Tylko nieliczni ukrylki się pod parasolami.

Coma doceniła wytrzymałość swoich fanów. Ostatnie bisy pożegnały ich równo o godz. 22.
Zdjęcia: Damian Miechowicz, Adam Piejko

Czwartkowy koncert promujący EFS, był już drugim tego typu przedsięwzięciem organizowanym przez Departament EFS. W sierpniu ubiegłego roku spotkaliśmy się nad Jeziorem Białym. Tam oprócz regat o puchar Dyrektora DEFS, zagrał dla publiczności zespół VOX.

 

 

 

wróć do aktualności »

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Czechowska 19, 20-072 Lublin
email: efs@lubelskie.pl, tel. 081-44-16-843, fax 081-44-16-853 / Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Statystyka: odsłony:13792451, wizyty:7161057

projekt i cms: www.adm-media.pl